Programată în premieră pentru acest an de la ora 17:00, etapa a cincea a returului a adus numai surprize în partidele disputate ieri în seria a patra a Ligii 3. Deşi poziţia în clasament le indica drept favorite pe hârtie, toate echipele care ocupau un loc superior faţă de adversar au pierdut in corpore. Cea mai mare surpriză s-a produs la Filiaşi, acolo unde liderul (foto, în alb-violet) a suferit a doua înfrângere consecutivă în deplasare, ASU Poli fiind învinsă cu 1-0.

"Lanterna roşie", Millenium Giarmata a reuşit a doua victorie consecutivă în deplasare, după cea izbutită la Motru, victima de ieri fiind CSM Lugoj, învinsă cu 2-1. Şi Cetate Deva a fost musafir nepoliticos pentru a doua oară la rând, bifând un nou succes la limită în deplasare, de data aceasta la Sebiş. Tabloul a fost completat de Pandurii II care au învins cu 3-1 pe Becicherecu Mic.

Etapa continuă sâmbătă, tot de la ora 17:00, după următorul program:

SERIA I

1 aprilie, ora 17:00
Olimpia Râmnicu Sărat – CSM Paşcani 3-1

2 aprilie, ora 17:00
Ştiinţa Miroslava – Aerostar Bacău
Sporting Lieşti – Inter Dorohoi
Petrotub Roman – Metalosport Galaţi

Bucovina Rădăuţi – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-3
Gazdele s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur
Cetatea Târgu Neamţ – Atletico Vaslui 0-3
Gazdele s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur
CS Panciu – FC Zagon 3-0
Oaspeţii s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur

1.Sepsi OSK18151240646
2.Olimpia Rm. Sărat181332411442
3.Petrotub Roman171142411237
4.Ştiinţa Miroslava171124331535
5.Metalosport Galaţi17944351631
6.Aerostar Bacău17755211726
7.Sporting Lieşti17638252921
8.CSM Paşcani18639274121
9.FC Panciu18477182319
10.Bucovina Rădăuţi*184410153016
11.FC Zagon*173410133913
12.Atletico Vaslui183213164811
13.Inter Dorohoi17179142910
14.Cetatea Târgu Neamţ**17411215353
*echipă retrasă din competiţie după turul campionatului. În conformitate cu art.79/8 coroborat cu art.79/14.1 din RD echipa de fotbal a Clubului Sportiv Fotbal Club Zagon se sancționează cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de AJF pe teritoriul căreia are sediul clubul în cauză
**echipă penalizată cu 10 puncte în urma Hotărârilor Comisiei de Disciplină şi Etică echipă sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal, ca urmare a neachitării obligațiilor financiare în termenul regulamentar față de creditorul Munteanu Mădălin Daniel (dosar 116/CD/2015) în conformitate cu decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 24.02.2016

SERIA A II-A

1 aprilie, ora 17:00
Dinamo II Bucureşti – Înainte Modelu 3-4
Juventus Bucureşti – Voinţa Snagov 5-0

2 aprilie, ora 17:00
Delta Dobrogea Tulcea – Metaloglobus Bucureşti
Gloria Popeşti Leordeni – CSM Olteniţa
CS Tunari – Unirea Slobozia
FC Viitorul II – Petrolistul Boldeşti

Viitorul Domneşti stă

1.Juventus Bucuresti17134035843
2.Delta Dobrogea16124030940
3.Metaloglobus161123261035
4.Înainte Modelu17818363625
5.Unirea Slobozia15735261924
6.Viitorul Domneşti16736292924
7.Gl. Popeşti Leordeni16547253019
8.Dinamo II17539233018
9.Petrolistul15528222317
10.FC Viitorul II16448243216
11.Voinţa Snagov164210203014
12.CSM Olteniţa15429243914
13.CS Tunari16041213384

SERIA A III-A

1 aprilie, ora 17:00
Atletic Bradu – FC Voluntari II 0-1

2 aprilie, ora 17:00
CS Afumaţi – Concordia Chiajna II
Urban Titu – SCM Piteşti
Sporting Roşiori – Sporting Turnu Măgurele
CS Ştefăneşti – AFC Hărman
FC Aninoasa – CN Dinicu Golescu

CS Podari – Inter Olt Slatina 3-0
Oaspeţii s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur

1.SCM Piteşti171025291632
2.CN Dinicu Golescu1795322932
3.CS Afumaţi171025221232
4.FC Voluntari II18945362731
5.Sporting Turnu17926232129
6.Inter Olt Slatina*17926232229
7.Atletic Bradu18846312128
8.Sporting Roşiori17746221225
9.CS Ştefăneşti17746221925
10.CS Podari176011293318
11.Concordia Chiajna II17539253118
12.FC Aninoasa17368162515
13.Urban Titu174112153713
14.AFC Hărman173311174712
*echipă retrasă din competiţie după turul campionatului. În conformitate cu art.79/8 coroborat cu art.79/14.1 din RD echipa de fotbal a AS Clubul Sportiv Inter Olt Slatina se sancționează cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de AJF pe teritoriul căreia are sediul clubul în cauză

SERIA A IV-A

1 aprilie, ora 17:00
CSM Lugoj – Millenium Giarmata 1-2
ACSO Filiaşi – ASU Poli Timişoara 1-0
Pandurii II Târgu Jiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 3-1
Naţional Sebiş – CNS Cetate Deva 2-3

2 aprilie, ora 17:00
Minerul Motru – Metalurgistul Cugir
FC Hunedoara – CS U Craiova II
Performanţa Ighiu – CS Ineu

Măgura Cisnădie stă

1.ASU Poli191414391643
2.Metalurgistul Cugir181323381941
3.Performanța Ighiu18115234938
4.Naţional Sebiş19946221731
5.Becicherecu Mic18936312230
6.FC Hunedoara18837302827
7.Pandurii II19748232225
8.Cetate Deva18657232423
9.CSM Lugoj197210202323
10.Măgura Cisnădie18657172523
11.CS Ineu17629162120
12.CS U Craiova II17539172318
13.Minerul Motru1846892918
14.ACSO Filiaşi194312132915
15.Millenium Giarmata193214164111

SERIA A V-A

1 aprilie, ora 17:00
FC Zalău – Unirea Dej

2 aprilie, ora 17:00
CSM Sighetu Marmaţiei – Sănătatea Cluj
CS Iernut – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Industria Galda – Luceafărul Oradea
Avântul Reghin – Unirea Jucu
AFC Odorheiu Secuiesc – ASF Comuna Recea

CS Oşorhei – Luceafărul Bălan 3-0
Oaspeţii s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur

1.Luceafărul Oradea171241411140
2.Avântul Reghin171313351340
3.Unirea Jucu171052351635
4.Industria Galda171115342434
5.CSM Sighet171025331532
6.AFK Csikszereda17917211928
7.Comuna Recea17827322626
8.Sănătatea Cluj17827282926
9.CS Iernut17639232821
10.Unirea Dej186210212920
11.CS Oşorhei17539172718
12.FC Zalău183411113313
13.AFC Od. Secuiesc173113133910
14.Luceafărul Bălan*17011514491
*echipă retrasă din competiţie după turul campionatului. În conformitate cu art.79/8 coroborat cu art.79/14.1 din RD echipa de fotbal a Luceafărului Bălan se sancționează cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de AJF pe teritoriul căreia are sediul clubul în cauză