Ultimul meci al etapei a 21-a a seriei a cincea s-a disputat la Dorolţ, acolo unde s-au întâlnit formaţia locală, Recolta şi satelitul grupării din Liga I, ASA 2013 Târgu Mureş. Echipa pregătită de Zoltan Ritli a reuşit să se impună la limită, scor 1-0, prin reuşita lui Andrei Mureşan din repriza a doua. A fost al doilea succes consecutiv în acest retur, după cel din etapa precedentă, în care sătmărenii au învins cu 3-2 un alt satelit al unei echipe din Liga I, Gaz Metan Mediaş.

Mai mult, succesul de ieri a fost primul pe teren propriu după o lungă pauză, mai exact 158 de zile. Precedenta victorie bifată "acasă" a fost cea din meciul cu Avântul Reghin, câştigat pe 29 octombrie, tot cu scorul de 1-0, prin reuşita lui Raul Ştef.