Cu cinci etape înainte de final, ACS Şirineasa continuă să rămână neînvinsă, chiar dacă în ultima etapă a disputat derby-ul cu CSM Şcolar Reşiţa (foto). Reşiţenii au fost la câteva minute de a-i provoca liderului primul eşec din acest sezon, conducând cu 1-0 după golul lui Vădrariu din minutul 28. În primul minut de prelungire, Cocină şi-a salvat echipa de la înfrângere, stabilind scorul final la 1-1.

CLASAMENTUL SERIEI A IV-A

Astfel, Şirineasa a rămas invincibilă, cu 18 victorii şi 6 egaluri în 24 de meciuri jucate şi, momentan, mai are zece puncte avans în faţa celor de la CSM Lugoj, care au făcut schimb de locuri cu CSM Şcolar. Lugojenii au stabilit scorul rundei, după 6-1 cu satelitul celor de la AFC Hermannstadt, după o dublă a lui Bozian, o triplă a lui Velici şi golul lui Precupanu.

Cu reuşitele de sâmbătă, Bozian (19 goluri) şi Velici (17 goluri) se află pe primele două locuri ale clasamentului golgheterilor din seria a patra, ultimul urcând pe locul secund, după ce l-a depăşit pe Enciu cu un gol.