Ziua de vineri a fost una a remizelor în seria a patra, toate cele trei meciuri ale zilei terminându-se la egalitate. Duelul arădenelor, dintre Şoimii şi Gloria s-a terminat 1-1, Cetate Deva a remizat alb cu echipa din Băleşti, în timp ce Millenium a fost egalată la 3 în al doilea minut de prelungire al duelului cu AFC Hermannstadt 2.

CLASAMENTUL SERIEI A IV-A

În schimb, sâmbătă a fost consemnat un singur rezultat de egalitate, în derby-ul dintre liderul ACS Şirineasa şi Naţional Sebiş (foto). Gazdele au condus la pauză după un gol din penalty, sebişenii egalând după aproape o oră de joc, în urma unei lovituri libere de la 30 de metri, la care balonul deviat de zid l-a păcălit de portar.

Acest rezultat de egalitate le-a avantajat pe principalele urmăritoare ale Şirinesei, CSM Lugoj şi CSM Şcolar, învingătoare în partidele de sâmbătă. Lugojenii au învins cu 4-3 satelitul celor de la CS U Craiova, în timp ce reşiţenii s-au distrat cu Nuova Mama Mia, scor 11-0. Ca urmare, Şirineasa mai are în acest moment cinci puncte în faţa lugojenilor şi şapte în faţa reşiţenilor.

În cel de-al patrulea meci al zilei, juniorii de la CNP Timişoara au dat lovitura la Ghiroda, ambele goluri fiind înscrise în prima repriză. A fost a doua victorie în deplasare din acest sezon a acestora, la 5 luni şi jumătate după cea din meciul cu Nuova Mama Mia, din 22 septembrie anul trecut.