Doar două echipe din eşalonul al treilea se mai lăudau cu un parcurs perfect înaintea restanţelor disputate marţi şi miercuri, Viitorul Şelimbăr şi CS Afumaţi.

Dintre ele, doar gruparea sibiană a reuşit să îşi păstreze recordul perfect, după ce a trecut cu 1-0 de Jiul Petroşani. Golul lui Andrei Câmpean, după o jumătate de oră de joc, a făcut diferenţa şi Viitorul Şelimbăr s-a distanţat la şapte puncte de principala urmăritoare, Gaz Metan 2, care s-a încurcat la Costeşti, în restanţa cu Minerul, scor 1-1, în faţa unei echipe care a avut între buturi un portar de 49 de ani.

În schimb, ilfovenii au pus capăt seriei de şapte meciuri consecutive câştigate, fiind încurcaţi de satelitul celor de la FC Viitorul chiar la Afumaţi. Crivac a deschis scorul pentru constănţeni, în minutul 5, iar ilfovenii au egalat prin Ştefan Stîngă, care a transformat un penalty în minutul 30. Până la fluierul de final al partidei, cele două echipe nu au mai reuşit să marcheze şi Afumaţiul şi-a văzut seria perfectă întreruptă.

Rezultatele şi marcatorii etapelor disputate în noul sezon: ETAPA 1 | ETAPA 2 | ETAPA 3 | ETAPA 4 | ETAPA 5 | ETAPA 6 | ETAPA 7 | ETAPA 8