Al treilea eşalon a continuat vineri cu primele meciuri din etapa a doua. Patru dintre echipele care au evoluat în aceste meciuri au bifat al doilea succes consecutiv în actuala ediţie de campionat.

În seria a doua, Viitorul Ianca a dat lovitura pe terenul Daciei Unirea Brăila, reuşind golul victoriei în minutele de prelungire ale partidei, în timp ce nou-promovata CSM Râmnicu Sărat a câştigat la scor de neprezentare duelul cu altă promovată, Sportul Chiscani.

În seria a şasea, oltenii de la Vediţa Coloneşti MS au învins la limită pe CSM Alexandria, echipă aflată la al doilea eşec consecutiv cu 1-0. În schimb, în seria a noua, Unirea Dej a trecut cu 2-0 de Industria Galda şi are punctaj maxim fără a primi gol..