Luna noiembrie a adus schimbarea orei oficiale de start a eşalonului al treilea, meciurile urmând a începe de la ora 14:00, cu 60 de minute mai devreme decât în octombrie. Prima etapă a lunii a început de joi, cu meciul din cadrul rundei a zecea a seriei a IV-a disputat la Şiria, între două echipe arădene, aflate la prima participare în Liga 3.

Gazde au fost cei de la echipa a doua a UTA-ei Bătrâna Doamnă, care au primit vizita celor de la Gloria Lunca Teuz Cermei. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, la meci asistând antrenorul principal al echipei mari, Laurenţiu Roşu, alături de ajutoarele sale Dan Ţapoş, Cristian Todea şi preparatorul Francisco Cabrera. Aceştia au ajuns la partidă la pauză, fiind nevoiţi să stea o oră la Vamă, după ce echipa mare a UTA-ei s-a antrenat în Ungaria, la Battonya. Satelitul echipei din Liga 2 a terminat meciul cu un om în plus, după ce Diarra a fost eliminat în minutul 74, pentru cumul de cartonaşe galbene.

Runda va continua vineri, când se vor disputa 19 partide, restul meciurilor urmând a se disputa sâmbătă. Iată programul meciurilor de azi şi clasamentul la zi al seriilor: