Meciul dintre Universitatea Cluj şi Daco-Getica Bucureşti, disputat duminică, a fost ultimul al etapei a zecea din Liga 2 Casa Pariurilor, încheindu-se la egalitate, scor 1-1. Rezultatul final a fost stabilit după doar 18 minute de joc, primii punctând clujenii, prin Haţiegan (11), care a înscris cu un şut din colţul careului.

Egalitatea s-a restabilit în minutul 18 când Voicu, aflat la 8-9 metri de linia de fund şi la câţiva metri de linia de aut, a trimis un balon în careu. Dur-Bozoancă a încercat să prindă mingea, dar aceasta i s-a scurs printre degete şi apoi printre picioare, lovind bara înainte de a intra în poartă. Până la finalul jocului, echipele s-au întrecut în ratări, dar niciuna nu a mai reuşit să înscrie, astfel că tabela a rămas blocată la 1-1.

Prima intermediară a sezonului are loc marţi şi miercuri

În urma acestui rezultat, Universitatea Cluj a bifat primele puncte pierdute pe teren propriu în acest sezon, după cinci victorii consecutive, toate cu cel puţin două goluri marcate. Atât U Cluj, cât şi Daco-Getica au rămas pe loc în clasamentul general, clujenii staţionând pe 8, iar bucureştenii pe 13.

Campionatul va continua cu prima etapă intermediară din acest sezon, marţi urmând a se disputa meciurile Academica Clinceni – Pandurii Târgu Jiu şi FC Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea. Runda a 11-a se va încheia miercuri, când se vor disputa celelalte opt meciuri din program.