Ultima rundă a turului competiţiei Liga 2 Casa Pariurilor a început sâmbătă, când s-au disputat primele şase meciuri. Din păcate, golurile au lipsit în majoritatea partidelor, tabela de marcaj rămânând neschimbată în patru dintre cele şase dueluri disputate.

Singurele partide cu gol marcat au fost cele de la Ghermăneşti şi Călăraşi, însă şi prima s-a terminat tot la egalitate, deşi s-a înscris de şase ori! Atât Snagovul, cât şi Reşiţa au marcat din penalty primul lor gol din acest meci, dar scorul final a fost 3-3, după ce la pauză tabela a arătat 2-2.

CLASAMENTUL INTERMEDIAR DUPĂ 6 PARTIDE

Singura victorie a zilei s-a consemnat la Călăraşi, acolo unde Metaloglobus a condus la pauză prin penalty-ul lui Ovidiu Herea. Honciu a reuşit o dublă cu care şi-a adus echipa în avantaj după pauză, scorul final fiind stabilit de Ekollo.

Din tur mai sunt de disputat încă trei meciuri, toate televizate, câte unul în următoarele trei zile. Epilogul rundei va fi meciul de la Mioveni, dintre echipa gazdă şi Turris-Oltul, programat marţi de la ora 17:00.

Iată rezultatele şi programul etapei, cu roşu fiind trecute meciurile televizate:

23.11.2019, ora 11:00
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – FC Metaloglobus Bucureşti 3-1 (0-1)
Georgian Honciu (50, 54), Serge Ekollo (59) / Ovidiu Herea (28 – pen.)

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Campionii Fotbal Club Argeş 0-0

AFC Ripensia Timișoara – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-0

CS Sportul Snagov SA – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 3-3 (2-2)
Adrian Stoica (13 – pen.), George Apostol (34), Iulian Roşu (68) / Daniel Vădrariu (22 – pen.), Dragoş Săulescu (25, 73)

CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – CS Concordia Chiajna 0-0

23.11.2019, ora 12:00
AS FC Universitatea Cluj – ACS ASU Politehnica Timișoara 0-0 (foto)