Prologul etapei a 17-a a adus doar un egal pentru Fotbal Club Rapid, care a remizat alb pe terenul Gloriei Buzău

Echipa antrenată de Nicolae Grigore a avut şansa de a se apropia la 1 punct de liderul U Craiova 1948 SA şi a urca pe locul secund în primul meci din cadrul rundei cu numărul 17. Însă bucureştenii nu au reuşit să spargă lacătul defensivei buzoiene, meciul terminându-se cu acelaşi rezultat de la fluierul de start al meciului.

CLASAMENTUL INTERMEDIAR DUPĂ PRIMUL MECI AL ETAPEI A 17-A

Oaspeţii au bifat al doilea egal consecutiv din acest an, după meciul din runda anterioară în care au condus cu 2-0, dar au fost egalaţi în ultimul minut de prelungire. Cu remiza de joi, Fotbal Club Rapid a ajuns la şapte meciuri consecutive de campionat fără eşec.

Etapa va continua vineri cu meciul dintre U Cluj şi CSM Slatina, urmat de cinci partide programate sâmbătă, două duminică şi epilogul marţi, la Chiajna, acolo unde se va deplasa liderul U Craiova 1948 SA.

Iată rezultatele şi programul etapei a 17-a, cu roşu fiind marcate meciurile televizate:

25.02.2021, ora 17:00
SCM Gloria Buzău – Fotbal Club Rapid 0-0 (foto)

26.02.2021, ora 17:30