Echipa antrenată de Nicu Croitoru a condus la pauză cu 2-0, prin golurile marcate de Cherchez (12) şi D. Popa (42). Acelaşi Cherchez a făcut dubla după pauză (48), ducând scorul la 3-0 pentru oaspeţi.

Gazdele au redus din handicap prin reuşita lui Negoiţă (54), iar Năstăsie (80) a stabilit scorul final de la punctul cu var. În urma acestui rezultat, CS Mioveni rămâne pe locul 3 în clasament, iar Chindia urcă de pe 11 pe 7, cu acelaşi număr de puncte ca şi argeşenii, dar golaveraj mai slab.

VEZI CLASAMENTUL GENERAL AL LIGII 2

Un meci amânat, un meci mutat duminică

Majoritatea partidelor din runda a doua încep azi de la ora 11:00, excepţie făcând duelul dintre Farul şi Rapid Bucureşti, mutat duminică, de la ora 19:00. Totodată, partida Gloria Buzău – FC Ceahlăul a fost reprogramată la cererea oaspeţilor, care au avut mai mulţi jucători convocaţi la naţionala Under 21, pentru meciul de vineri cu echipa similară a Bulgariei, scor 0-2.