Duminică dimineaţă s-a disputat ultima partidă a rundei a doua a play-off-ului, la Mioveni, acolo unde formaţia gazdă a întâlnit pe UTA Bătrâna Doamnă. Oaspeţii s-au impus cu 2-1, după ce la pauză scorul a fost egal, 1-1. Năstăsie a deschis scorul în minutul 8, iar Curtuiuş a egalat în minutul 26. Cu trei minute înainte de final, Manea a înscris golul victoriei, într-un meci în care Mioveniul a jucat în zece din minutul 42, după eliminarea lui Gugu.

La finalul partidei, antrenorul celor de la CS Mioveni, Marius Stoica, și-a anunțat demisia. "Nu vreau să mă fac de râs la acest nivel. Sunt un om vertical şi orgolios, cred că mi-am făcut datoria asigurând prezenţa echipei în play-off. Apoi, ne-am dorit mai mult, doar că nu-mi mai recunosc jucătorii. Ori nu mă mai fac înţeles, ori jucătorii nu au valoare. M-a deranjat atitudinea lor", a spus Stoica.

În fruntea clasamentelor turneelor de play-out continuă să se afle Rapid Bucureşti şi Gaz Metan Mediaş, urmate de Dunărea Călăraşi, respectiv UTA Bătrâna Doamnă. În ceea ce priveşte play-out-ul, Metalul Reşiţa va evolua din sezonul viitor în Liga 3, după ce a retrogradat matematic.

Echipele din play-out vor avea liber până sâmbătă, în timp ce grupările implicate în play-out vor disputa o rundă intermediară în cursul acestei săptămâni.

VEZI PROGRAMUL INTERMEDIAREI DIN PLAY-OFF-UL LIGII 2

Iată programul rundei a doua a play-off-ului şi play-out-ului, precum şi toate casetele de meci din 2016: