A doua rundă a eşalonului secund a debutat vineri la Chiajna, acolo unde CS Baloteşti şi ACS Petrolul 52 s-au duelat pe sinteticul ilfovean. Gruparea nou-promovată în acest sezon a avut nevoie de câteva minute pentru a schimba tabela de marcaj, prin golul lui Cazan (foto).

Claudiu Herea, un alt transfer al iernii, sosit chiar de la echipa gazdă, a marcat după o jumătate de oră, cu o execuţie spectaculoasă. Mijlocaşul a şutat plasat la colţul lung, de la 16 metri, lateral stânga, prinzându-l pe portarul Fulga la prima bară. Fluierul de final al primei reprize a consemnat şi scorul final al întâlnirii, 0-3, după ce Lucian Cazan a marcat pentru a doua oară în această întâlnire.

Cu victoria de vineri, ACS Petrolul 52 a trecut pentru moment pe primul loc în clasament, având patru puncte, cu unul mai mult decât alte nouă echipe. Restul rundei se va disputa pe parcursul a trei zile, sâmbătă, duminică şi luni, în ultima fiind programat derby-ul Chindia – AS FC U Cluj.