Ultimele două meciuri din runda inaugurală a noului sezon din Liga 2 Casa Pariurilor s-au disputat duminică, la Bucureşti şi la Timişoara. În prima partidă a zilei, disputată pe stadionul din cartierul Colentina, proaspăt retrogradata ASC Daco-Getica a învins cu 2-0 pe UTA Arad, reuşitele bucureştenilor purtând semnătura a doi jucători de abia transferaţi.

Adrian Voicu a fost cel care a schimbat tabela primul, după zece minute de joc, cu o lovitură de cap bine plasată. După 22 de minute, a venit şi cel mai spectaculos gol al rundei, o "scăriţă" de la câţiva metri de colţul careului mic reuşită de Raphael Stănescu, execuţie care a stabilit nu doar scorul pauzei, ci şi cel final al meciului.

În celălalt meci al zilei, Chindia Târgovişte a dat lovitura la Timişoara, acolo unde a întâlnit pe ASU Poli din localitate. După un meci în care gazdele s-au întrecut în ratări la poarta lui Aioani, elevii lui Viorel Moldovan, aflat la meciul de debut pe banca Chindiei, au marcat singurul gol al meciului în penultimul minut. Căpitanul Cherchez a şutat din afara careului, după o pasă primită de la Martac, iar balonul s-a dus în poarta adversă, chiar dacă apărătorul buturilor timişorene a dat senzaţia că era pe traiectoria sa.