Duelul formațiilor argeșene din play-off-ul Ligii 2 Casa Pariurilor a fost tranșat pe final: Mioveni a întors rezultatul pe final și a obținut 3 puncte vitale în lupta pentru promovare.

Meci spectaculos la Pitești în restanța din etapa 2 a play-off-ului! Victoria era esențială pentru ambele echipe, însă CS Mioveni a reușit să se impună, scor 3-2, după mai multe răsturnări de situație.

Trupa lui Claudiu Niculescu a marcat prima. În minutul 11, Cătălin Alexe a finalizat la colțul lung din interiorul careului, învingându-l pe Ducan.

Avantajul a durat până în minutul 32, atunci când lovitura liberă executată de Ionuț Năstăsie a fost deviată în plasă de zid. Până în pauză, FC Argeș a și preluat conducerea. De această dată, în minutul 40, Nini Popescu și-a trecut numele pe lista marcatorilor, cu o lovitură de cap de pe linia careului de 6 metri.

Într-un moment în care piteștenii păreau să controleze jocul, apărarea a cedat la o fază fixă. În minutul 68, după o ”foarfecă” ratată de Burnea, mingea a ajuns la Rădescu pentru o finalizare simplă. 2-2!

Soarta jocului a fost decisă în minutul 89! FC Argeș a lovit bara, iar pe contraatac portarul Răzvan Ducan a respins greșit balonul pe centrul terenului, de unde a fost preluat de Anghelina, cel care a înscris pentru 3-2 cu un șut puternic.

Prin acest succes, primul în play-off, CS Mioveni urcă pe locul 3 al clasamentului, în locul lui FC Argeș, și reintră în cursa pentru promovare.