Ultimul meci al rundei cu numărul 33 a îndepărtat-o pe Sportul Snagov de cele două locuri direct promovabile, după ce gruparea ilfoveană a pierdut la limită duelul cu Chindia Târgovişte. Oaspeţii de luni au reuşit să dea lovitura în al doilea minut al prelungirilor, atunci când balonul şutat de Liviu Mihai spre poarta Sportului a fost deviat uşor, îndeajuns pentru a asigura victoria Chindiei.

Cu acest rezultat, echipa pregătită de Viorel Moldovan a ţinut pasul cu liderul Academica Clinceni, învingător sâmbătă în meciul cu ACS Energeticianul şi mai are de recuperat trei puncte până la primul loc.

În lupta pentru ultimul loc de pe podium, care va duce la barajul pentru promovarea în eşalonul secund, Sportul Snagov a pierdut teren după eşecul de luni. AS FC U Cluj, care a învins duminică pe ACS Poli cu 3-0, are şase puncte în plus faţă de Sportul Snagov. Deasupra Snagovului se mai află şi FC Petrolul Ploieşti, care are doar două puncte în plus faţă de gruparea antrenată de Eugen Trică.