Sala Sporturilor 1 Decembrie 1918 din Alba a găzduit pe 14 și 15 decembrie fazele finale dedicate asociațiilor de fotbal județene ale turneului ”Fotbal și Feminitate”, proiect al Federației Române de Fotbal, susținut de UEFA, care are drept scop dezvoltarea și promovarea fotbalului feminin.

AJF Dolj 0p

În faza semifinalelor s-au întâlnit primele două clasate din cele două grupe astfel: AJF Hunedoara – AJF Vrancea și AJF Mehedinți – AJF Suceava!

Hunedoara s-a impus cu 1-0 în fața formației din Vrancea, în prima semifinală! Câștigătoarea dintre Mehedinți și Suceava s-a decis la loviturile de departajare, unde AJF Mehedinți s-a impus cu 3-2!

AJF Hunedoara a câștigat turneul după ce s-a impus la loviturile de departajare în duelul cu AJF Mehedinți. Ultimul loc de pe podium a fost ocupat de AJF Vrancea, care a câștigat finala mică jucată cu Suceava, scor 1-0!