Tehnicianul Centrului de Excelenţă de la Timişoara a împărţit lotul în două, folosind câte o echipă diferită în fiecare partidă, ambele întâlniri având o durată a reprizelor de câte 35 de minute.

Duble pentru Trip şi Leuceanu

În primul duel, echipa ”Tricolor11” s-a impus cu 6-2, după ce la pauză scorul a fost egal, 2-2. Trip a marcat de două ori, lista marcatorilor fiind completată de Onişa, Chera, Casian şi Ţiereanu. Meciul al doilea s-a terminat la egalitate, scor 3-3, după 1-1 la pauză. Feti şi Leucean au punctat pentru juniorii de la Centrul de Excelenţă de la Timişoara, ultimul reuşind o ”dublă”.

Programul de pregătire al echipei antrenate de Adrian Văsâi se va relua de luni cu cele deja de acum clasicele două antrenamente zilnice, urmând ca sâmbăta viitoare să aibă loc un nou dublu amical. Pentru prima partidă, adversari vor fi juniorii B ai clubului ACS Poli, în timp ce al doilea oponent va fi echipa juniorilor născuţi în 1999 de la LPS Banatul.