Etapa a 18-a a Ligii Elitelor U17 a fost una pozitivă pentru cele două echipe ale Centrele Regionale ale Federaţiei Române de Fotbal. Astfel, în primul meci al zilei de sâmbătă, juniorii de la Târgu Mureş au reuşit să învingă liderul CS U Craiova, provocându-i primul eşec al sezonului, prin golul marcat de Horşia.

Trei ore mai târziu, colegii de la Timişoara au învins cu 6-1 echipa de juniori U17 a clubului Gaz Metan Mediaş, după ce oaspeţii au fost cei care au deschis scorul încă din minutul 2. Onişa a stabilit scorul primei reprize la 1-1, însă după pauză am asistat la o avalanşă de goluri în poarta medieşenilor.

Onişa a mai înscris de două ori, reuşind un hat-trick, pentru ca Manolache, autorul unei duble cu un gol din penalty şi Trip să ducă scorul la 6-1.

Antrenorul Adrian Văsâi a abordat acest meci cu Barbu – Jurj, Țiereanu, Giosu, Popa – Manolache, Lazăr, Casian – Trip, Onișa, Chera. Au mai jucat și Dobre – Stoianovici, Deta, Șimăndan și Talpoș.