Fotbalistul celor de la FCSB e primul în clasamentul golgheterilor din Liga 1, cu 9 goluri marcate. El are și șapte pase decisive în actualul sezon.

Florinel Coman este cel mai în formă jucător din Liga 1. O demonstrează cifrele extraordinare ale fotbalistului de 21 de ani din actualul sezon.

Coman a marcat deja de 9 ori, fiind cel mai bun marcator din Liga 1. Mai mult acesta are 7 assisturi pentru colegii săi, ocupând poziția secundă în topul celor mai buni marcatori din prima divizie, după Nistor.

Și în această rundă Coman a fost decisiv pentru FCSB. A centrat perfect la reușita lui Soiledis și a marcat golul de 2-0 în victoria echipei lui Vintilă contra celor de la Viitorul.

În total, în această rundă au evoluat 36 dejucători U21, 30 dintre aceștia fiind titulari și 18 integraliști.

Dinamo – Sepsi 1-2
Au marcat: Nistor (60) / Karanovic (76, 78)
Dinamo: Ciobotariu (integralist), Mihaiu (titular, 59 de minute)
Sepsi: Carnat (titular, 26 de minute), M.  Ștefănescu (integralist)

Academica – Botoșani 1-1
Au marcat:  Șut (80) / Ofosu (53)
Academica: Șut (integralist), R. Ion (titular, 64 de minute), Merloi (din minutul 58)
Botoșani: Haruț (integralist), Chindriș (integralist)

Politehnica Iași – Gaz Metan 1-2
Au marcat: Bălan (55) / M. Constantin (76 – pen., 85 – pen.)
Poli Iași: Târnovanu (integralist), Onea (integralist), F. Cristea (din minutul 65), Horșia (din minutul 78)
Gaz Metan: Velisar (integralist), Olaru (titular, 88 de minute)

Universitatea Craiova – Voluntari 2-1
Au marcat: Cicâldău (74), Bălașa (89) / Papazoglou (54)
Craiova: Mihăilă (integralist), Nițu (titular, 25 de minute)
Voluntari: I. Gheorghe (integralist), Costin (titular, 42 de minute)

Chindia – Hermannstadt 1-1
Au marcat: L. Mihai (76 – pen.) / Petrescu (24 – pen.)
Chindia: Dumiter (integralist), Negrea (integralist)
Hermannstadt: Opruț (titular, 50 de minute), Buzan (titular, 29 de minute), Cordea (din minutul 50)

Viitorul – FCSB 0-2
Au marcat: Soiledis (22), Coman (45)
Viitorul: Ghiță (integralist), Boboc (integralist), Ciobanu (integralist), L. Munteanu (din minutul 46), Pitu (din minutul 76)
FCSB: Moruțan (integralist), Coman (integralist), Man (titular, 85 de minute)

CFR – Astra 2-0
Au marcat: Burcă (23), Culio (84)
CFR: Costache (titular, 87 de minute), Itu (titular, 57 de minute), Petrila (din minutul 87)
Astra: Simion (integralist), Dima (titular, 45 de minute)

Tabloul complet al prezenței jucătorilor U21 în etapa a 21-a Ligii 1, ediția 2019-2020

Portar: Târnovanu (Poli Iași)
Fundași: Ciobotariu (Dinamo), Haruț (Botoșani), Chindirș (Botoșani), Onea (Poli Iași), Velisar (Gaz Metan), Opruț (Hermannstadt), Buzan (Hermannstadt), Ghiță (Viitorul), Boboc (Viitorul), Dima (Astra)
Mijlocași: Mihaiu (Dinamo), Carnat (Sepsi), Șut (Academica), R. Ion (Academica), Merloi (Academica), F. Cristea (Poli Iași), Horșia (Poli Iași), Olaru (Gaz Metan), Mihăilă (Craiova), Nițu (Craiova), I. Gheorghe (Voluntari), Costin (Voluntari), Negrea (Chindia), Ciobanu (Viitorul), Pitu (Viitorul), Moruțan (FCSB), Costache (CFR), Itu (CFR), Petrila (CFR), Simion (Astrafs)
Atacanți: M. Ștefănescu (Sepsi), Dumiter (Chindia), Cordea (Hermannstadt), L. Munteanu (Viitorul), Man (FCSB), Coman (FCSB)

Pe frf.ro veți descoperi la finele fiecărei etape radiografia evoluțiilor jucătorilor Under 21 utilizați  de  echipele din Liga 1.