În ediția 2019-2020 a Ligii 2 Casa Pariurilor, cluburile vor folosi pe durata întregii partide cel puțin doi fotbaliști Under 20. Sunt eligibili jucătorii născuți începând cu 1 ianuarie 2000.

În runda a doua au evoluat, în total, 54 de fotbaliști U20 eligibili noii reguli. S-a remarcat atacantul Alex Pop, de la Universitatea Cluj, autorul unei duble în partida câștigată cu 3-0 în fața Viitorului Pandurii. Una dintre reușite a fost de excepție, șut de la mijlocul terenului care l-a învins pe goalkeeperul advers.

De remarcat apariția pe final de joc a lui Gabriel Plumbuitu, fotbalist născut în anul 2004, la Daco-Getica București. Din cei 54 de tineri jucători, 42 au fost titulari și 30 integraliști.

Farul Constanța 1920 – Dunărea Călărași 1-0
A marcat: Kanda (31 – pen.)
Farul: Daniel Toma (integralist), Al. Ionuț Stoica (titular, 87 de minute), Cană (din minutul 87)
Dunărea: Oltay (integralist), Marrone (integralist)

AFK Csikszereda – Metaloglobus București 3-0
Au marcat
: Hodgyai (13), Eder González (26), Jebari (65)
Csikszereda: Simo (integralist), Bara (integralist)
Metaloglobus: Iul. Ciubotaru (titular, 45 de minute), R. Chiriac (integralist), Duminică (din minutul 46)

Ripensia Timișoara – SCM Gloria Buzău 1-2
Au marcat: C. Toma (11) / Val. Alexandru (13, 39)
Ripensia: Vl. Chera (integralist), Țieranu (integralist)
Gloria Buzău: Vîlsan (integralist), Tucaliuc (titular, 71 de minute), Godin (din minutul 71)

CS Mioveni – CSM Reșița 1-1
Au marcat: V. Balint (73-pen.) / Vădrariu (90+3-pen.)
Mioveni: Ișfan (integralist), R. Ghiță (integralist)
Reșița: Ehmann (integralist), Dat (integralist)

Pandurii Lignitul – ASU Politehnica Timișoara 0-3
Au marcat
: Axente (14), A. Manea (58), Ungureanu (80)
Pandurii: Nichifor (integralist), Rasoveanu (titular, 65 de minute), F. Radu (din minutul 65)
ASU Politehnica: Trip (titular, 71 de minute), Jurj (integralist), Ad. Lazăr (din minutul 71)

Daco-Getica – Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-3
Au marcat: Ispas (81), Tescan (88, 90+2)
Daco-Getica: Radu Șt. Zamfir (titular, 82 de minute), Puțaru (integralist), Jica (integralist), Gab. Răducan (integralist), Plumbuitu (din minutul 82)
Turris-Oltul: Duțu (integralist), Haită (integralist)

Fotbal Club Rapid – Concordia Chiajna 3-1
Au marcat: Hlistei (18, 23), Vlada (32) / Al. Albu (7)
Fotbal Club Rapid: Demici (titular, 60 de minute), Sefer (integralist), Pănoiu (din minutul 60)
Concordia: Paliu (integralist), Ciucureanu (titular, 66 de minute), I. Păun (din minutul 66)

Sportul Snagov – Fotbal Club Argeș 0-3
A marcat: Blejdea (52, 73, 77)
Snagov: Mirică (titular, 56 de minute), R. Bucur (titular, 77 de minute), Al. Rusu (din minutul 56), Iul. Ilie (din minutul 77)
Argeș: Agachi (integralist), Dănescu (integralist), Matiș (din minutul 79)

Universitatea Cluj – Viitorul Pandurii 3-0
Au marcat: Al. M. Pop (36, 40), Goga (56)
”U” Cluj: Dican (integralist), Al. M. Pop (titular, 63 de minute), Burghele (din minutul 63), Imbrea (din minutul 84)
Viitorul Pandurii: Dunca (integralist), Negrean (integralist), Gîrbiță (din minutul 59), Hăjmășan (din minutul 67)

FC Petrolul Ploiești – UTA Arad 0-3
Au marcat: Cip. Rus (36 – pen.), Buhăcianu (89), Lorenzi (90+3)
Petrolul: Țicu (integralist), I. Stoica (integralist), M. Bratu (din minutul 58)
UTA: Hrezdac (integralist), Oroian (titular, 61 de minute), Isac (din minutul 61)

Fotbaliștii U20 utilizați în etapa 2 a Ligii 2 Casa Pariurilor, 2019-2020

Portari
Duțu (Turris-Oltul / 2000), Agachi (Fotbal Club Argeș / 2000)

Fundași
Cană (Farul / 2000), Oltay (Dunărea / 2000), Simo (Csikszereda / 2001), Țieranu (Ripensia / 2000), Iul. Ciubotaru (Metaloglobus / 2000), Radu Șt. Zamfir (Daco-Getica / 2001), Jica (Daco-Getica / 2000), R. Ghiță (Mioveni / 2000), Ehmann (CSM Reșița / 2000), Jurj (ASU Politehnica / 2000), Puțaru (Daco-Getica / 2000), Plumbuitu (Daco-Getica / 2004), Demici (Fotbal Club Rapid / 2000), Paliu (Concordia / 2000), Dănescu (Fotbal Club Argeș / 2000), Dunca (Viitorul Pandurii / 2000), Țicu (FC Petrolul Ploiești / 2000)

Mijlocași
Daniel Toma (Farul / 2000), Marrone (Dunărea / 2000), R. Chiriac (Metaloglobus / 2000), Duminică (Metaloglobus / 2000), Vl. Chera (Ripensia / 2000), Vîlsan (Gloria Buzău / 2000), Tucaliuc (Gloria Buzău / 2000), Godin (Gloria Buzău / 2000), Ișfan (Mioveni / 2000), Dat (CSM Reșița / 2001), Rasoveanu (Pandurii Lignitul / 2002), R. Filip (Pandurii Lignitul / 2002), Trip (ASU Politehnica / 2000), Ad. Lazăr (ASU Politehnica / 2000), Haită (Turris-Oltul / 2000), Sefer (Fotbal Club Rapid / 2000), Pănoiu (Fotbal Club Rapid / 2002), Ciucureanu (Concordia / 2000), I. Păun (Concordia / 2000), Iul. Ilie (Sportul Snagov / 2001), Matiș (Fotbal Club Argeș / 2001), Hăjmășan (Viitorul Pandurii / 2000), Negrean (Viitorul Pandurii / 2001), Gîrbiță (Viitorul Pandurii / 2000), I. Stoica (FC Petrolul Ploiești / 2002), M. Bratu (FC Petrolul Ploiești / 2002), Hrezdac (UTA Arad / 2001), Oroian (UTA Arad / 2001), Isac (UTA Arad / 2001)

Atacanți
Al. Ionuț Stoica (Farul / 2000), Bara (Csikszereda / 2000), Nichifor (Pandurii Lignitul / 2000), Gab. Răducan (Daco-Getica / 2000), R. Bucur (Sportul Snagov / 2002), Mirică (Sportul Snagov / 2001), Al. Rusu (Sportul Snagov / 2000)