Foto: FC Rapid 1923

La finalul fiecărei runde din Liga 2 Casa Pariurilor, site-ul frf.ro analizează prestațiile tinerilor fotbaliști.

În ediția 2019-2020 a competiției, cluburile vor folosi pe durata întregii partide doi jucători Under 20. Sunt eligibili fotbaliștii născuți începând cu 1 ianuarie 2000.

În cele 10 meciuri din a șaptea etapă au evoluat 56 de jucători Under 20: 42 dintre aceștia au fost titulari, iar 33 au bifat toate minutele.

CSM Reșița – Turris-Oltul Turnu Măgurele 1-1
Au marcat: Dragoș Săulescu (56) / Cristian Ciobanu (29)
CSM Reșița: Musteța (titular, 45 de minute), Dat (integralist), Alin Lazăr (din minutul 46)
Turris-Oltul: Duțu (integralist), Haită (integralist)

Viitorul Pandurii – Concordia Chiajna 0-0
Viitorul Pandurii: Negrean (integralist), Gârbiță (integralist)
Concordia: Stănică (integralist), Rob. Ivan (integralist), Paliu (din minutul 81)

SCM Gloria Buzău – Daco-Getica 2-0
A marcat
: Valentin Alexandru (21-pen., 50)
Gloria Buzău: Nedelea (integralist), Tucaliuc (integralist)
Daco-Getica: Puțaru (integralist), Jica (integralist), Rob. Neacșu (integralist), Nic. Epure (din minutul 46)

Metaloglobus București – Pandurii Lignitul 0-1
A marcat
: Nicolae Cotolan (80)
Metaloglobus: Ciubotaru (integralist), R. Chiriac (titular, 70 de minute), Duminică (din minutul 70)
Pandurii Lignitul: Bg. Vișan (integralist), Rasoveanu (titular, 87 de minute), Nichifor (din minutul 87)

AFK Csikszereda – Ripensia Timișoara 2-2
Au marcat: Szilard Kalman (31), Szilard Magyari (90-pen.) / Alexandru Popovici (18), Albert Voinea (35)
Csikszereda: Gyenge (integralist), Simo (integralist), Barta (din minutul 64)
Ripensia: T. Călin (integralist), Chera (integralist)

Dunărea Călărași – Universitatea Cluj 3-2
Au marcat: Serge Ekollo (24), Gaston Mendy (43), Bogdan Șandru (77-pen.) / Kay (3), Artur Crăciun (61)
Dunărea: Sabangeanu (titular, 70 de minute), Marrone (din minutul 70), Zete (titular, 58 de minute), Al. Sîrbu (din minutul 58)
”U” Cluj: Dican (integralist), Burghele (din minutul 81), Al. M. Pop (integralist)

ASU Politehnica Timișoara – Farul Constanța 1920 0-0
ASU Politehnica: Jurj (integralist), C. Popescu (titular, 85 de minute), Trip (din minutul 85)
Farul: Cană (integralist), Al. Ionuț Stoica (integralist)

UTA Arad – CS Mioveni 1-1
Au marcat: Alexandru Ioniță (43) / Valentin Coșereanu (8)
UTA Arad: And. Rus (integralist), Miculescu (integralist)
Mioveni: Rob. Ghiță (integralist), M. Șerban (din minutul 59), Ișfan (titular, 64 de minute)

Fotbal Club Argeș – Fotbal Club Rapid 0-2
Au marcat: Amir Jorza (54), Petre Goge (89)
Fotbal Club Argeș: Ducan (integralist), Matiș (integralist)
Fotbal Club Rapid: Al. Tătaru (integralist), Sefer (titular, 82 de minute), G. Crețu (din minutul 76)

FC Petrolul Ploiești – Sportul Snagov 1-1
Au marcat: Sergiu Arnăutu (30) / Adrian Stoica (90)
FC Petrolul Ploiești: Apostolachi (integralist), Manolache (integralist), M. Bratu (din minutul 46)
Sportul Snagov: Micle (integralist), Mocioacă (integralist), Mirică (din minutul 78), R. Bucur (titular, 45 de minute)

Fotbaliștii U20 utilizați în etapa 7 a Ligii 2 Casa Pariurilor, 2019-2020

Portari
Duțu (Turris-Oltul / 2000), Gyenge (AFK Csikszereda / 2001), Ducan (Fotbal Club Argeș / 2001), Al. Tătaru (Fotbal Club Rapid / 2002), Apostolachi (FC Petrolul Ploiești / 2000), Micle (Sportul Snagov / 2001)

Fundași
Musteța (CSM Reșița / 2000), Stănică (Concordia Chiajna / 2000), Paliu (Concordia Chiajna / 2000), Nedelea (Gloria Buzău / 2000), Puțaru (Daco-Getica / 2000), Jica (Daco-Getica / 2000), Ciubotaru (Metaloglobus / 2000), Bg. Vișan (Pandurii Lignitul / 2001), Simo (AFK Csikszereda / 2001), Sabangeanu (Dunărea Călărași / 2000), Al. Sîrbu (Dunărea Călărași / 2001), Jurj (ASU Politehnica / 2000), Cană (Farul / 2000), And. Rus (UTA Arad / 2000), Rob. Ghiță (Mioveni / 2000), Manolache (FC Petrolul Ploiești / 2000), Mocioacă (Sportul Snagov / 2002)

Mijlocași
Dat (CSM Reșița / 2001), Alin Lazăr (CSM Reșița / 2000), Haită (Turris-Oltul / 2000), Gârbiță (Viitorul Pandurii / 2000), Negrean (Viitorul Pandurii / 2001), Rob. Ivan (Concordia Chiajna / 2000), Tucaliuc (Gloria Buzău / 2000), Rob. Neacșu (Daco-Getica / 2000), Duminică (Metaloglobus / 2000), R. Chiriac (Metaloglobus / 2000), Rasoveanu (Pandurii Lignitul / 2002), T. Călin (Ripensia / 2000), Chera (Ripensia / 2000), Marrone (Dunărea Călărași / 2001), Dican (”U” Cluj / 2000), C. Popescu (ASU Politehnica / 2001), Trip (ASU Politehnica / 2000), Miculescu (UTA Arad / 2001), M. Șerban (Mioveni / 2000), Ișfan (Mioveni / 2000), Matiș (Fotbal Club Argeș / 2001), G. Crețu (Fotbal Club Rapid / 2000), Sefer (Fotbal Club Rapid / 2000), M. Bratu (FC Petrolul Ploiești / 2002)

Atacanți
Nic. Epure (Daco-Getica / 2000), Nichifor (Pandurii Lignitul / 2000), Barta (AFK Csikszereda / 2000), Zete (Dunărea Călărași / 2000), Al. M. Pop (”U” Cluj / 2000), Burghele (”U” Cluj / 2000), Al. Ionuț Stoica (Farul / 2000), R. Bucur (Sportul Snagov / 2002), Mirică (Sportul Snagov / 2001)