Liga I la futsal se pregătește de vacanță, după un sezon de toamnă dens, obositor, dar plin de realizări! Autobergamo Deva, campioana României, a ajuns printre cele mai bune 16 echipe din futsalul european, părăsind cu fruntea sus Elite Round-ul competiției, în timp ce naționala României s-a calificat la un nou turneu final al Campionatului European.

Au mai rămas de disputat două partide din etapa cu numărul 13, a patra a returului sezonului regular, și întreaga rundă a 14-a!

Ultima etapă din 2017 debutează vineri, 8 decembrie, la Sfântu Gheorghe, cu meciul dintre Spicom și FK Odorheiu Secuiesc, și se va încheia marți, 12 decembrie, la Târgu Mureș, cu duelul City'US - Informatica Timișoara.

Etapa a 13-a:

Futsal Klub Odorheiu Secuiesc - City'US Târgu Mureș 14-1
CS United Galaţi - Imperial Wet Miercurea Ciuc 5-3
Informatica Timișoara - CSM Politehnica Iași 6-0

joi, 14 decembrie
ora 16:00
Muncitorul Reșița - Spicom Sfântu Gheorghe
ora 18:00
Dunărea 2005 Călărași - Autobergamo Deva

Etapa a 14-a:

vineri, 8 decembrie, ora 18:00
Spicom Sfântu Gheorghe - Futsal Klub Odorheiu Secuiesc

sâmbătă, 9 decembrie, ora 18:00
Autobergamo Deva - Muncitorul Reșița

duminică, 10 decembrie, ora 18:00
Imperial Wet Miercurea Ciuc - Dunărea 2005 Călărași

luni, 11 decembrie, ora 17:00
CSM Politehnica Iași - CS United Galaţi

marți, 12 decembrie, ora 18:30
City'US Târgu Mureș - Informatica Timișoara

Meciurile etapei pot fi văzute live pe pagina de Facebook Futsal România și pe canalul de Youtube Futsal România.

Clasament: 1. Odorheiu Secuiesc 32p; 2. Informatica 32p; 3. Autobergamo 30p; 4. United 28p; 5. Dunărea 19p; 6. Iași 14p; 7. Imperial 13p; 8. Muncitorul 6p; 9. Spicom 0p; 10. City'US -2p

ACS City’us Tg. Mureș a fost penalizată cu 8 puncte 

Ultima etapă a anului și în Liga a II-a!
Liga secundă programează în acest week-end partidele etapei cu numărul 11, ultima a turului. Iată programul:

sâmbătă, 9 decembrie
ora 13:00
West Deva - C.S. KSE Târgu Secuiesc
ora 16:00
Dinamo Leonardo Oradea - Kereszthegy Remetea
ora 17:00
Futsal Ceahlăul Piatra Neamț - AS Inter Gheorgheni

duminică, 10 decembrie
ora 14:30
Fortius 2014 Buzău - Luceafărul Buzău
ora 16:00
Pro-Tineret Sighișoara - Bukovina Vicov
ora 17:00
Colțea 1920 Brașov - CFF Clujana Cluj

Clasament: 1. Clujana 27p; 2. Colțea 23p; 3. KSE 21p; 4. Ceahlăul 16p; 5. Luceafărul 16p; 6. West Deva 16p; 7. Fortius 15p; 8. Bukovina 12p; 9. Inter 12p; 10. Kereszthegy 4p; 11. Dinamo 4p; 12. Pro-Tineret 1p

SHARE: