Reprezentativa Under 21 a României va disputa marți, 29 martie, de la ora 18:00, la Mediaș, un nou joc din preliminariile EURO 2017

În pregătirea acestui joc, Cristian Dulca are la dispoziție, la ședințele de pregătire de la Centrul Național de Fotbal Buftea, un lot de 18 jucători:
 
Portari: Valentin Cojocaru (FC Steaua București), Relu Stoian (ACS Berceni)
 
Fundași: Robert Hodorogea (FC Viitorul), George Miron (FC Botoșani), Ionuț Nedelcearu (Dinamo), Deian Boldor (Virtus Lanciano), Bogdan Țîru (FC Voluntari), Vlad Olteanu (Dinamo)
 
Mijlocași: Ovidiu Popescu (ACS Poli Timișoara), Alexandru Păun (CFR Cluj), Răzvan Marin (FC Viitorul), Dorin Rotariu (Dinamo),
Claudiu Bumba (Hapoel Tel Aviv), Iulian Cristea (Gaz Metan Mediaș), Alexandru Ioniță (Astra Giurgiu)
 
Atacanți: George Pușcaș (FC Bari), Alexandru Tudorie (FC Voluntari), Mihai Voduț (FC Voluntari)
 
Tinerii "tricolori" vor face deplasarea la Mediaș în data de 26 martie, urmând ca pe 28 martie, la stadion, selecționerul Cristian Dulca să suțină o conferință de presă, începând cu ora 12:00. În aceeași zi, antrenamentul programat la ora 18:00 va fi deschis reprezentanților presei în primele 15 minute.
 

Programul grupei 5 a preliminariilor EURO 2017


2015

31 martie: Țara Galilor - Bulgaria 3-1
16 iunie: ROMÂNIA - Armenia 3-0
4 septembrie: ROMÂNIA - Bulgaria 0-2, Luxemburg - Țara Galilor 1-3
8 septembrie: Armenia - ROMÂNIA 2-3, Bulgaria - Luxemburg 3-0
9 octombrie: Luxemburg - ROMÂNIA 0-1, Danemarca - Țara Galilor 0-0, Bulgaria - Armenia 2-0
13 octombrie: Danemarca - Bulgaria 1-0, Armenia - Luxemburg 1-1
13 noiembrie: ROMÂNIA - Danemarca 0-3, Țara Galilor - Armenia 2-1
17 noiembrie: Țara Galilor - ROMÂNIA 1-1, Danemarca - Armenia 2-0
 

2016

25 martie: Bulgaria - Țara Galilor, Luxemburg - Danemarca
29 martie: ROMÂNIA - Țara Galilor, Luxemburg - Bulgaria, Armenia - Danemarca
2 septembrie: ROMÂNIA - Luxemburg, Țara Galilor - Danemarca
6 septembrie: Danemarca - ROMÂNIA, Țara Galilor - Luxemburg, Armenia - Bulgaria
7 octombrie: Bulgaria - Danemarca, Luxemburg - Armenia
11 octombrie: Bulgaria - ROMÂNIA, Armenia - Țara Galilor, Danemarca - Luxemburg
 
Câștigătoarea grupei se va califica direct la turneul final, iar cele mai bune 4 din 9 ocupante ale locurilor secunde vor disputa un play-off pentru a decide ultimele două selecționate care vor merge la EURO 2017 din Polonia.
 

CLASAMENTUL GRUPEI

 

SHARE: