Reprezentativa Under 21 a României va disputa, pe 13 și 17 noiembrie, două noi jocuri în campania de calificare la Campionatul European din 2017

Pe 13 noiembrie, de la ora 19:45, la Giurgiu, ”tricolorii” U21 vor întâlni Danemarca, iar pe 17 noiembrie, de la ora 20:00, jucătorii antrenați de Cristian Dulca vor evolua la Wrexham împotriva Țării Galilor.
 

DETALII DESPRE BILETELE LA ROMÂNIA - DANEMARCA

 
Pentru aceste două jocuri, selecționerul a convocat următorii jucători care se vor afla în cantonament la Centrul de Fotbal Buftea:
 
Portari: Valentin Cojocaru (FC Steaua București), Laurențiu Brănescu (Omonia Nicosia)
 
Fundași: Robert Hodorogea (FC Viitorul), George Miron (FC Botoșani), Ionuț Nedelcearu (Dinamo București), Deian Boldor (Virtus Lanciano), Cristian Manea (Mouscron), Vasile Nicolae (Rapid București)
 
Mijlocași: Dragoș Nedelcu, Răzvan Marin (ambii FC Viitorul), Ovidiu Popescu (ACS Poli Timișoara), Alexandru Ioniță (Astra Giurgiu), Alexandru Păun (CFR Cluj), Andrei Pițian (Pandurii Tg. Jiu), Dorin Rotariu (Dinamo București), Claudiu Bumba (Hapoel Tel Aviv), Andreas Ivan (Stuttgarter Kickers), Andreas Calcan (”U” Cluj)
 
Atacanți: George Pușcaș (FC Bari), Mihai Voduț (FC Voluntari)
 

Programul grupei 5 a preliminariilor EURO 2017


2015

31 martie: Țara Galilor - Bulgaria 3-1
16 iunie: ROMÂNIA - Armenia 3-0
4 septembrie: ROMÂNIA - Bulgaria 0-2, Luxemburg - Țara Galilor 1-3
8 septembrie: Armenia - ROMÂNIA 2-3, Bulgaria - Luxemburg 3-0
9 octombrie: Luxemburg - ROMÂNIA 0-1, Danemarca - Țara Galilor 0-0, Bulgaria - Armenia 2-0
13 octombrie: Danemarca - Bulgaria 1-0, Armenia - Luxemburg 1-1
 
13 noiembrie: ROMÂNIA - Danemarca, Țara Galilor - Armenia
17 noiembrie: Țara Galilor - ROMÂNIA, Danemarca - Armenia
 

2016

25 martie: Bulgaria - Țara Galilor, Luxemburg - Danemarca
29 martie: ROMÂNIA - Țara Galilor, Luxemburg - Bulgaria, Armenia - Danemarca
2 septembrie: ROMÂNIA - Luxemburg, Țara Galilor - Danemarca
6 septembrie: Danemarca - ROMÂNIA, Țara Galilor - Luxemburg, Armenia - Bulgaria
7 octombrie: Bulgaria - Danemarca, Luxemburg - Armenia
11 octombrie: Bulgaria - ROMÂNIA, Armenia - Țara Galilor, Danemarca - Luxemburg
 
Câștigătoarea grupei se va califica direct la turneul final, iar cele mai bune 4 din 9 ocupante ale locurilor secunde vor disputa un play-off pentru a decide ultimele două selecționate care vor merge la EURO 2017 din Polonia.
 

CLASAMENTUL GRUPEI


 

SHARE: