Vineri, 13 noiembrie 2015, de la ora 19:45, pe arena ”Marin Anastasovici” din Giurgiu, se va disputa partida dintre naţionala de tineret a României şi cea similară a Danemarcei, într-un meci contând pentru campania de calificare la Campionatul European U21 din 2017

Pentru partida de la Giurgiu, biletele vor fi puse în vânzare începând cu data de 12 noiembrie, în trei locaţii din oraşul în care se va disputa meciul.

Iată locaţiile şi programul de funcţionare ale caselor de bilete din Giurgiu:

casa de bilete din Piaţa Centrală: 10:00-19:00 (12 şi 13.11.2015)
casa de bilete din Bd. Brâncoveanu (fost Tineretului): 10:00-19:00 (12 şi 13.11.2015)
casa de bilete de la stadion, lângă hotel Riviera (strada Chauncy Hardy): 10:00-19:45 (doar pe 13.11.2015)

Preţul biletelor este de 5 lei pentru peluze şi 10 lei pentru tribuna I. Accesul spectatorilor se va face prin poarta 8 pentru tribuna 1 şi prin porţile 2 şi 4 pentru peluze.

Vă aşteptăm în număr cât mai mare ca să susţinem echipa antrenată de Cristian Dulca! Hai România!

CLASAMENT

 
1 Bulgaria 5 3 0 2 8-4 9
2 ROMÂNIA 4 3 0 1 7-4 9
3 Țara Galilor 3 2 1 0 6-2 7
4 Danemarca 2 1 1 0 1-0 4
5 Luxemburg 4 0 1 3 2-8 1
6 Armenia 4 0 1 3 3-9 1

 

Programul grupei 5 a preliminariilor EURO 2017


2015

31 martie: Țara Galilor - Bulgaria 3-1
16 iunie: ROMÂNIA - Armenia 3-0
4 septembrie: ROMÂNIA - Bulgaria 0-2, Luxemburg - Țara Galilor 1-3
8 septembrie: Armenia - ROMÂNIA 2-3, Bulgaria - Luxemburg 3-0
9 octombrie: Luxemburg - ROMÂNIA 0-1, Danemarca - Țara Galilor 0-0, Bulgaria - Armenia 2-0
13 octombrie: Danemarca - Bulgaria 1-0, Armenia - Luxemburg 1-1
13 noiembrie: ROMÂNIA - Danemarca, Țara Galilor - Armenia
17 noiembrie: Țara Galilor - ROMÂNIA, Danemarca - Armenia
 

2016

25 martie: Bulgaria - Țara Galilor, Luxemburg - Danemarca
29 martie: ROMÂNIA - Țara Galilor, Luxemburg - Bulgaria, Armenia - Danemarca
2 septembrie: ROMÂNIA - Luxemburg, Țara Galilor - Danemarca
6 septembrie: Danemarca - ROMÂNIA, Țara Galilor - Luxemburg, Armenia - Bulgaria
7 octombrie: Bulgaria - Danemarca, Luxemburg - Armenia
11 octombrie: Bulgaria - ROMÂNIA, Armenia - Țara Galilor, Danemarca - Luxemburg
 
Câștigătoarea grupei se va califica direct la turneul final, iar cele mai bune 4 din 9 ocupante ale locurilor secunde vor disputa un play-off pentru a decide ultimele două selecționate care vor merge la EURO 2017 din Polonia.

 

SHARE: