Pe 17 şi 24 iunie se vor disputa cele două manşe ale barajului de promovare în ediţia viitoare a eşalonului al treilea. 42 de campioane judeţene (inclusiv cea a Municipiului Bucureşti) au fost împerecheate în 21 de duble întâlniri, tur şi retur, pentru a desemna cluburile care vor avea drept de participare în sezonul 2017-2018 al Ligii 3.

Sâmbătă, de la ora 18:00, vor avea loc meciurile din cadrul turului barajului, după următorul program:

1. CS Strehaia (MH) - AFC Voinţa Saelele (TR),  stadion Orăşenesc (Strehaia)
2. ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL) - Asociaţia Suporter Spirit Club Sportiv Farul Constanţa (CT),
stadion Pescăruşul (Sarichioi)
3. AS Dentas Tărtăşeşti (DB) - ACS Petrolul 52 Ploieşti (PH),
stadion Central (Răcari)
4. ACSF Alb-Negru al Studenţilor Clujeni Cluj-Napoca (CJ) - FC Lăpuşul Târgu Lăpuş (MM),
stadion Cluj Arena (Cluj-Napoca)
5. CS Diosig-Bihardiószeg (BH) - CS Şoimii Lipova (AR),
stadion Comunal (Diosig)
6. FC Avrig (SB) – ACS Unirea Bascov (AG),
stadion Comunal (Avrig)
7. AFC Progresul 1944 Spartac Bucureşti (B) – CS Voinţa 2010 Crevedia (IF),
stadion Romprim (Bucureşti)
8. ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – AS Viitorul Ghimbav 2014 (BV),
stadion Central (Ruşii-Munţi)
9. CS Amara (IL) – AFC Metalul Buzău (BZ)
, stadion Comunal (Amara)
10. ACSM Dunărea Giurgiu (GR) – FC Agricola Borcea (CL)
, stadion Marin Anastasovici (Giurgiu)
11. ACS Şcoala de Fotbal PRO Mureşul Topliţa (HR) – AS KSE Târgu Secuiesc (CV),
stadion Municipal (Topliţa)
12. CS Internaţional Băleşti (GJ) – ACS Tractorul Cetate (DJ),
stadion Orăşenesc (Bumbeşti Jiu)
13. CS Viitorul Dăeşti (VL) – AS Milcov (OT),
stadion Fedeleşoiu (Dăeşti)
14. AS Unirea 08 Tăşnad (SM) – AS FC Dumbrava Gîlgău Almaşului (SJ),
stadion Unirea (Tăşnad)
15. ACS Dumitra (BN) – CSM Bucovina Rădăuţi (SV),
stadion Comunal (Dumitra)
16. ACS Sănătatea Darabani (BT) – AS Viitorul Curiţa (BC),
stadion Orăşenesc (Darabani)
17. CS Victoria Traian (BR) – CS FC 2007 Gîrceni (VS),
stadion Comunal Traian (Traian)
18. AS Unirea Mirceşti (IS) – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi (GL),
stadion Comunal Mirceşti (Iugani)
19. Teiul Poiana Teiului (NT) – CSM Focşani 2007 (VN),
stadion Cimentul (Bicaz)
20. ACS Viitorul 1913 Caransebeş (CS) – ACS Şurianu 1945 Sebeş (AB),
stadion CFR  (Caransebeş)
21. CS Inter Petrila (HD) – ACS Ghiroda (TM),
stadion Parângul Lonea (Petrila)

VEZI BRIGĂZILE DE ARBITRI CARE AU FOST DELEGATE LA ACESTE MECIURI

Meciurile retur se vor disputa pe terenul celei de-a doua echipe, pe data de 24 iunie 2017, de la ora 17:30.

Regulamentul de desfăşurare al barajului este disponibil în format electronic pe site-ul FRF.ro, la secţiunea Statut şi Regulamente: Regulament final baraj Liga 3, campionatul editiei 2017 - 2018

SHARE: