Sâmbătă, 24 iunie, s-au disputat meciurile retur din cadrul barajului pentru promovarea în Liga 3, ediţia 2017-2018. Toate cele 21 de partide s-au terminat fără a fi nevoie de reprizele de prelungiri sau de loviturile de departajare, câştigătoarele barajului fiind stabilit la finalul celor 90 de minute de joc regulamentare ale meciurilor disputate ieri.

Iată rezultatele şi marcatorii din manşa retur, echipele marcate cu albastru fiind câştigătoarele dublei manşe:

24.06.2017, ora 17:30

Voinţa Saelele (TR) - CS Strehaia (MH) 8-0 (3-0) / în tur, 4-2
Florinel Mitrea (18), Alexandru Scumpu (33 - pen.), Cosmin Turcin (38, 46), Andrei Roman (49), Gabriel Mărioara (61), Takenori Kawagoe (71), George Marinescu (90)

ASSCS Farul Constanţa (CT) - Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) 1-0 (1-0) / 7-2
Vasile Şicu (27)

FC Lăpuşul Târgu Lăpuş (MM) - ACSF Alb-Negru al Studenţilor Clujeni (CJ) 0-6 (0-1) / 0-8
Rareş Takacs (12), Darius Hîmpea (51), Gabriel Giurgiu (56 - pen.), Dorin Goga (63, 87), Tinuţ Budăcan (90)

CS Şoimii Lipova (AR) - CS Diosig-Bihardiószeg (BH) 1-0 (0-0) / 6-1
Andrei Vasinc (62)

ACS Unirea Bascov (AG) - FC Avrig (SB) 1-3 (1-1) / 0-1
Marius Dima (18 - pen.) / Marius Coşovan (42, 58 - pen.), Adrian Coman (80)

CS Voinţa 2010 Crevedia (IF) - AFC Progresul 1944 Spartac (B) 2-6 (2-2) / 3-0
Viorel Ştefan (27), Arman Karamyan (41) / Alexandru Nechita (33, 71), Mihai Cană (36), Cosmin Dedu (52, 80, 90+5)

AS Viitorul Ghimbav 2014 (BV) - ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) 2-2 (0-1) / 2-0
Mihai Feraru (50), Vasile Oprea (90+3) / Mihai Ilovan (39, 49)

AFC Metalul Buzău (BZ) - CS Amara (IL) 5-2 (2-2) / 4-0
Valentin Lungoci (6, 75), Marian Manea (25), Dan Păun (54), Mihai Ion (77) / Constantin Zamfir (19 - pen.), Marius Agapie (45+2)

FC Agricola Borcea (CL) - ACSM Dunărea Giurgiu (GR) 1-0 (0-0) / 2-2
Daniel Chirilă (63)

AS KSE Târgu Secuiesc (CV) - ACS ŞF Promureşul Topliţa (HR) 6-0 (3-0) / 3-0
Alin Babei (6, 16), Robert Kurtuly (45+2, 51), Adrian Căşineanu (48), Zsolt Incze (77)

ACS Tractorul Cetate (DJ) - CS Internaţional Băleşti (GJ) 1-3 (1-2) / 1-2
Dorel Stoica (33 - pen.) / Ion Berescu (3, 58), Horia Şitoianu (28)

AS Milcov (OT) - CS Viitorul Dăeşti (VL) 2-0 (0-0) / 0-0
Florin Tudor (47), Gabriel Precup (88)

AS FC Dumbrava Gîlgău Almaşului (SJ) - AS Unirea 08 Tăşnad (SM) 1-3 (0-1) / 1-2
Gabriel Ţiriac (84) / Gabriel Cădar (29), Vlad Maxim (61), Raul Silaghi (90+4)

CSM Bucovina Rădăuţi (SV) - ACS Dumitra (BN) 2-1 (1-0) / 0-0
Vasile Vitu (45+2), Eduard Bandi (82) / Ionel Tomoioagă (90)

AS Viitorul Curiţa (BC) - ACS Sănătatea Darabani (BT) 3-4 (1-3) / 0-1
Silviu Socaciu (2), Vlad Grigore (52), Bogdan Corman (72) / Răzvan Cărăbuş (6, 10, 11), Adrian Gheorghiciuc (83)

CSM Focşani 2007 (VN) - Teiul Poiana Teiului (NT) 3-2 (1-2) / 2-1
Dorinel Popa (42), Ionuţ Manu (47), Claudiu Mihai (83) / Sergiu Matei-Ţurcanu (5), Liviu Târcă (45 - autogol)

ACS Şurianu 1945 Sebeş (AB) - ACF Viitorul Caransebeş (CS) 3-1 (0-0) / 2-1
Valentin Drăgan (47), Cristian Rahovean (62), Edwin Osogo (89) / Iulian Dumitru (81)

ACS Ghiroda (TM) - CS Inter Petrila (HD) 3-1 (1-0) / 2-1
Emanuel Pătraşcu (1), Alexandru Baranyi (55), Bogdan Centea (90) / Robin Perşe (76)

24.06.2017, ora 19:45

ACS Petrolul 52 Ploieşti (PH) - AS Dentaş Tărtăşeşti (DB) 2-2 (0-1) / 3-0
Adrian Vintilă (68), Nini Popescu (86) / Florin Leţu (7), Florin Sandu (90+8)

24.06.2017, ora 20:00

FC 2007 Gîrceni (VS) - CS Victoria Traian (BR) 1-3 (0-1) / 0-4
Marian Arhire (81) / Cristian Ciocan (35), Ştefan Veber (75), Antonel Săbăduş (78)

ACS Suporter Club Oţelul Galaţi (GL) - AS Unirea Mirceşti (IS) 2-0 (1-0) / 0-1
Ruben Codreanu (6), Robert Ciurea (89)

NOTĂ: Rezultatele meciurilor retur ale barajului de promovare în Liga 3 pot suferi modificări în urma deciziilor Comisiei de Disciplină şi Etică, fiind posibilă schimbarea câştigătoarei dublei manşe care conferă dreptul de a participa în ediţia viitoare a eşalonului al treilea

SHARE: