Vineri a debutat cea de-a şasea etapă a eşalonului al treilea, disputându-se 13 partide. Evenimentul zilei s-a consemnat în seria a treia, acolo unde primele două clasate şi-au continuat debutul perfect de sezon şi au bifat cea de-a şasea victorie consecutivă, din tot atâtea meciuri disputate.

Liderul seriei, la golaveraj, AFCM Alexandria, a stabilit scorul zilei, după ce a trecut cu 6-2 de Flacăra Moreni, pe terenul grupării dâmboviţene, scorul fiind deschis de gazde. Tot în deplasare s-a impus şi Petrolul 52 (foto), care a trecut cu 2-0 de satelitul Concordiei Chiajna, cu câte un gol pe finalul fiecărei reprize.

REZULTATE: ETAPA I | ETAPA A II-A | ETAPA A III-A | ETAPA A IV-A | ETAPA A V-A

Lista ar fi putut fi completată ieri şi cu Voinţa Turnu Măgurele, care a fost la câteva minute de a şasea victorie consecutivă. Însă CS Tunari a reuşit să întrerupă seria perfectă a teleormănenilor, marcând golul egalării în al doilea minut al prelungirilor partidei de vineri, prin Andrei Luca.

În acest moment, din toate cele cinci serii, doar ACS Şirineasa mai poate egala performanţa celor două echipe, în condiţiile în care doar liderul seriei a patra mai are cinci victorii după primele cinci runde.

Iată rezultatele de ieri şi programul etapei de azi:

SERIA I

vineri, 29 septembrie, ora 17:00
Aerostar Bacău - KSE Târgu Secuiesc 2-0 (2-0)

sâmbătă, 30 septembrie, 17:00
Sporting Lieşti - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc   
AFC Hărman - Avântul Valea Mărului   
AFC Odorheiu Secuiesc - Sănătatea Darabani   
CSM Focşani 2007 - CSM Bucovina Rădăuţi   

sâmbătă, 30 septembrie, 18:00
Suporter Club Oţelul Galaţi - CSM Paşcani   

Metalosport Galaţi - Olimpic Cetate Râşnov nu se dispută
Gazdele au anunţat Departamentul Competiţii că se află în imposibilitatea de a organiza partida

CSM Roman stă

SERIA A II-A

vineri, 29 septembrie, ora 17:00
Sportul Chiscani - FCSB 2 0-2 (0-0)
FC Voluntari 2 - Metalul Buzău 0-2 (0-0)

sâmbătă, 30 septembrie, ora 17:00
Axiopolis Sport Cernavodă - ACSM Olteniţa   
Unirea 04 Slobozia - Înainte Modelu   
Agricola Borcea - Delta Dobrogea Tulcea   
Victoria Traian - Progresul 1944 Spartac   
ASSCS Farul Constanţa - CSM Râmnicu Sărat

SERIA A III-A

vineri, 29 septembrie, ora 17:00
Viitorul Domneşti - AFC Astra 2 1-1 (1-1)
CS Tunari - Voinţa Turnu Măgurele 1-1 (0-0)
Flacăra Moreni - AFCM Alexandria 2-6 (1-2)
Concordia Chiajna 2 - ACS Petrolul 52 0-2 (0-1)

sâmbătă, 30 septembrie, ora 17:00
Sporting Roşiori - CS Mioveni 2   
FC Aninoasa - Atletic Bradu

Urban Titu - SC Popeşti Leordeni nu se dispută
Gazdele au anunţat Departamentul Competiţii că s-au retras din campionat

SERIA A IV-A

vineri, 29 septembrie, ora 17:00
ACSO Filiaşi - Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 1-1 (1-1)
CSM Lugoj - Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 3-0 (1-0)
AFC Hermannstadt 2 - CSM Şcolar Reşita 2-2 (1-1)
Naţional Sebiş - ACS Ghiroda 2-0 (1-0)
CNS Cetate Deva - Şoimii Lipova 1-1 (0-1)

sâmbătă, 30 septembrie, ora 17:00
Internaţional Băleşti - CS U Craiova 2   
ACS Şirineasa - Millenium Giarmata   

Gloria Lunca Teuz Cermei stă

SERIA A V-A

vineri, 29 septembrie, ora 17:00
CFR Cluj 2 - AFC Unirea 1924 Alba Iulia 0-1 (0-0)

sâmbătă, 30 septembrie, ora 16:00
AS FC Universitatea Cluj - Viitorul Ghimbav

sâmbătă, 30 septembrie, ora 17:00
Performanţa Ighiu - Metalurgistul Cugir
Avântul Reghin - ACS Fotbal Comuna Recea   
Industria Galda - Gaz Metan Mediaş 2   
Unirea Dej - CS Iernut   
Unirea Tăşnad - Sănătatea Cluj

FC Avrig stă

SHARE: