Selecționata Under 15 a României, antrenată de Victor Ene, a disputat două meciuri amicale, în deplasare, în fața selecționatei similare a Bulgariei.

În prima întâlnire, marți, 1 noiembrie, tricolorii au fost învinși pe final, scor 0-1. Golul a fost marcat de Iliev, în minutul 74.

S-au jucat două reprize de câte 40 de minute, la fel ca și în cel de-al doilea joc, care a avut loc joi, 3 noiembrie, tot la centrul de pregătire de la Boyana. Și de această dată naționala U15 a României a cedat, scor 1-2.

Golul tricolorilor a fost marcat de Mateo Tamaș, în minutul 64, când deja era 2-0 pentru gazde. Bulgaria a marcat în minutul 8, din penalty, și a majorat diferența 10 minute mai târziu.

Echipa României: Ciobanu – Gheorghe, Cr. Oancea (Burlacu, 67), Popescu, Oprea (Tînjală, 77) – Alecsandroaie, An. Oancea (Călițoiu, 26) – Dobrescu (Ninaci, 51), Pătru (Roateș, 33, Savu, 77), Berchez (Tameș, 51) – Avramescu